Pechowo skończył się dla drużyny AZS PWSIP  Wałkuscy Łomża mecz inauguracyjny  o mistrzostwo ekstraklasy tenisa stołowego.

Pojedynek ze strony Łomży rozpoczęła Dong Rui Fang z liderką gospodarzy Moniką Pietkiewicz.

Gra prowadzona była w szybkim tempie. Obserwowaliśmy długie wymiany i mocne uderzenia z jednej i drugiej strony. Po czterech setach i remisowym wyniku (2-2) w piątym  secie początkowo prowadziła zawodniczka gospodarzy 5-3 , w drugiej części Fang doprowadziła do   9-6, miała meczbola przy stanie 10-9 niestety seta przegrała 11-13 i całą grę 2-3.

W drugiej grze Magdalena Sikorska sprawiła duży zawód przegrywając 1-3 z Mają Krzewicką.   Magda nie potrafiła odebrać zagrywki i podjąć walki z dobrze usposobiona przeciwniczką.

Tak słabo grającej Sikorskiej nie widzieliśmy w meczach poprzedniego sezonu. Po dwóch grach przegrywaliśmy 0-2.

W trzeciej grze Ren Bingran bez kłopotów pokonała 3-0 Zuzannę Chrulską i było 1-2.

Do drugiej swojej gry przystąpiła Magda Sikorska z Moniką Pietkiewicz. Pierwsze dwa sety wygrała Magda, trzeciego przegrała i w czwartym prowadziła 10-9, mając meczbola. Po swoim serwie dostała piłkę dosyć wysoką i zbiła ją po prostej na forhend leworęcznej Pietkiewicz, która jakby czekała i odebrała piłkę, zdobywając punkt. Wygrała seta doprowadzając do 2-2. Piąty set zakończył się 11-7 dla Pietkiewicz i cały pojedynek 3-2.

Tym samym mecz rozegrany w dniu 7.09.2012r., zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3-1.

Mimo przegranej  3-2 z Pietkiewicz dobrze zaprezentowała się debiutantka w AZS PWSIP Wałkuscy  Dong Rui Fang.

Być może na psychikę Magdaleny Sikorskiej ma wpływ to, że od 1 września nie trenuje w ośrodku w Grodzisku. Sprawa jej treningów rozstrzygnie się w ciągu najbliższego tygodnia.

Szkoda meczu bo liczyliśmy i była szansa na zwycięstwo- mówi trener Wacław Tarnacki.

Wyniki gier:

Pietkiewicz- Dong Rui Fang (11-5,  6-11,  11-8,  7-11, 13-11)   3-2

Krzewicka- Sikorska (11-9,  7-11,  11-5,  11-3)                           3-1

Chrulska- Ren (2-11,  5-11,  10-12)                                              0-3

Pietkiewicz-Sikorska (6-11,  10-12,  11-7,   13-11,  11-7)            3-2