Kalendarium
 • 21 Cze 2021International Ecolinguistic Conference 2021

  Godzina: 08:00-20:00

  Lokalizacja: ul. Akademicka 

  Organizator: Zakład Filologii Angielskiej 

  Opis wydarzenia:

  Zapraszamy na Konferencję Eco-lingwistyczną International Ecolinguistic Conference 2021. Beyond the Critical Discourse and the Crisis Discourse towards the Expanded Science of Life Processes. Wydarzenie organizowane jest przez Zakład Filologii Angielskiej, funkcjonujący na Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych naszej uczelni. Konferencja planowana jest w dniach 21-22 czerwca 2021 roku.

  Stworzy ona przestrzeń akademicką do spotkania międzynarodowego grona naukowców, którzy reprezentując własne pola badawcze i specjalizacje, współpracują na interdyscyplinarnej płaszczyźnie post-klasycznego paradygmatu naukowego i badają procesy językowe/komunikacyjne, regulacji zdrowia, biosemiotyczne, (neuro)kognitywne oraz inne.

  Ekolingwistyka jest nowoczesnym paradygmatem światowego językoznawstwa interdyscyplinarnego; stanowi ona meta-model opisujący specyfikę i rolę mechanizmów komunikacyjnych w procesach życia.

  Podczas trwania Konferencji będziemy gościć na Uczelni łomżyńskiej badaczy akademickich z uczelni wyższych z Niemiec, Ukrainy, Rumunii, Danii oraz Norwegii. 

  International Ecolinguistic Conference będzie konferencją cykliczną, regularnie organizowaną w Państwowej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości
  w Łomży.

  https://pwsip.edu.pl/ecolinguistics2020/ strona internetowa wydarzenia