Kalendarium
 • 05 Gru 2019Legia Akademicka - spotkanie informacyjne 

  Godzina: 11:30-13:00

  Lokalizacja: ul. Akademicka 1, aula im. prof. Antoniego Jakubczaka

  Organizator: PWSIiP w Łomży

  Opis wydarzenia:

  Drodzy Studenci!

  Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży zamierza przystąpić do programu Legia Akademicka.  Program przywracający ideę ochotniczego szkolenia studentów został uruchomiony w 2017 r. przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

  Program nauczania obejmował będzie ok. 30 godzin lekcyjnych. Zajęcia odbędą się w formie wykładów z zakresu realizacji misji SZ RP (zasadnicze zadania), otoczenia międzynarodowego w aspekcie militarnym, zależności pomiędzy elementami systemu obronnego RP oraz umocowania prawnego zależności w  ramach Sił Zbrojnych RP.

  Po zaliczeniu części teoretycznej student ochotnik po złożeniu wniosku do organów wojskowych otrzyma kartę powołania na ćwiczenia wojskowe – część praktyczną programu, która będzie realizowana w wytypowanych jednostkach wojskowych, jednostkach szkolnictwa wojskowego oraz ośrodkach szkoleniowych SZ RP w okresie tzw. przerwy wakacyjnej, w dwóch turach po 6 tygodni każda. Każda tura z kolei składa się z dwóch modułów:

  • moduł szkolenia podstawowego trwający 21 dni, zakończony egzaminem i złożeniem przysięgi,
  • moduł szkolenia podoficerskiego trwający 21 dni, zakończony egzaminem i mianowaniem na stopień kaprala rezerwy.

  Za udział w części praktycznej przewidziane jest wynagrodzenie.

  Więcej o „Legii Akademickiej” przeczytacie Państwo na https://legiaakademicka.wp.mil.pl/

  Zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 5 grudnia o godz. 11:30 w auli im. prof. Antoniego Jakubczaka (ul. Akademicka 1).


Projek i wykonanie TS 2015