Kalendarium
 • 20 Lut 2020Sympozjum "Kościół - Uniwersytet - Młodzież"

  Godzina: 10:00-13:00

  Lokalizacja: Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży

  Organizator:

  Opis wydarzenia:

  Wydział Duszpasterstwa Ogólnego wraz z Diecezjalnym Duszpasterstwem Akademickim oraz Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, Uczelnia Jańskiego w Łomży, Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży i Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży, pragną zaprosić do udziału w sympozjum akademickim zatytułowanym "Kościół - Uniwersytet - Młodzież".

  Odbędzie się ono w czwartek 20 lutego 2020 roku w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży (Plac Papieża Jana Pawła II - Aula Papieża Jana Pawła II - 2 piętro).

  Okazją do refleksji sympozjalnej dotyczącej młodzieży oraz napięcia między światem i Kościołem, które ogniskuje się w duszpasterstwie akademickim, są obchody Światowego Dnia Pracownika Naukowego w Kościele katolickim, który przypada w święto Katedry św. Piotra Apostoła (22 lutego). Do udziału w sympozjum zaproszeni są pracownicy naukowi, studenci, księża, nauczyciele, katecheci i wszyscy, którym bliska jest troska o twórczą obecność młodych w Kościele. Autorami poszczególnych wystąpień będą między innymi rektorzy łomżyńskich wyższych uczelni.

  Program:

  10.00 - ks. dr Jarosław KOTOWSKI,  Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży - Powitanie gości

  Biskup Łomżyński Janusz STEPNOWSKI - Słowo wstępne

  10.05 -  ks. dr Jacek CZAPLICKI, Diecezjalny Duszpasterz Akademicki  - Wprowadzenie - Czy Kościół traci młodzież, czy młodzież traci Kościół?

  10.10 - mgr Jolanta ŚWIĘSZKOWSKA, Kierownik Biura Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży - Młodzi w tyglu idei. Religijność czy sekularyzacja

  10.30 - dr Joanna KARPOWICZ, Prorektor Uczelni Jańskiego w Łomży - Współczesny młody człowiek - dylematy i oczekiwania

  11.00 - przerwa na kawę

  11.30 - dr hab. Dariusz SUROWIK, Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży - Kościół a nowe technologie

  12.00 - ks. dr Jarosław KOTOWSKI, Rektor WSD w Łomży - Młodzież w oczach Kościoła, Kościół w oczach młodzieży

  12.30 - Dyskusja

  12.45 - dr hab. Roman ENGLER, Rektor Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży i ks. dr Jacek CZAPLICKI -  Podsumowanie obrad

  13.00 - zakończenie