Drukuj

Firma Sonarol została fundatorem comiesięcznych stypendiów, które trafią do  najlepszych studentów kierunków inżynierskich w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. To efekt podpisanego pomiędzy instytucjami porozumienia, w którym strony deklarują „promocję absolwentów PWSIiP na rynku pracy”. 

Comiesięczne stypendia prywatne w wysokości 1.500 złotych otrzyma sześcioro studentów Informatyki oraz Automatyki i robotyki. Dodatkowo żacy po odbyciu studiów  uzyskają zatrudnienie w firmie Sonarol, która znana jest z innowacyjnych rozwiązań technologicznych w produkcji okien, drzwi, styropianu i maszyn rolniczych.

Na rynku Sonarol jest od 1997 roku. Zakład ma siedzibę w Jedwabnem, zatrudnia ponad sześciuset specjalistów, a swoje produkty dystrybuuje do dwudziestu czterech krajów. Na stronie internetowej firmy możemy przeczytać, że zaczynała działalność od produkcji i hurtowej sprzedaży części do maszyn rolniczych, a współczesną misją przedsiębiorstwa jest „dostarczanie klientom produktu doskonałego pod względem jakości i cech użytkowych, wzbogaconego o pakiet takich wartości jak: komunikacja, doradztwo, gwarancje terminowości i kompletności dostaw, wsparcie serwisowe, a także utrzymanie satysfakcji użytkownika w długim okresie i pogłębianie poczucia wzajemnego partnerstwa.”