Drukuj

– To kierunek dla osób, które chcą efektywne pomagać innym ludziom – mówi dr Monika Surawska, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Właśnie na tej uczelni, pod okiem praktyków, wiedzę zdobywają przyszli pracownicy socjalni. Do 26 września jest czas, aby dołączyć do grona żaków popularnej „Państwówki”. Studia dzienne są bezpłatne, a na kierunkach takich jak Praca socjalna, Prawo, Automatyka i robotyka oraz Zarządzanie drugiego stopnia odbywają się dodatkowo w systemie wieczorowym, co umożliwia godzenie nauki z codzienną aktywnością zawodową.

– Pracownik socjalny to zawód przyszłości – rekomenduje dr Monika Surawska. Wyjaśnia, że społeczeństwa krajów Europy Zachodniej stawiają na model skandynawski, czyli biorą pełną odpowiedzialność za swoich obywateli. Na wzrost zainteresowania usługami pomocy społecznej wpływ mają zmiany demograficzne i tempo przemian cywilizacyjnych: społeczne wykluczenie staje się przecież udziałem ludzi biednych, starszych, nienadążających za nowoczesnymi technologiami. Pracownicy socjalni mogą znaleźć zatrudnienie w sektorze państwowym i prywatnym. Absolwenci Pracy Socjalnej Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży pracują w instytucjach pomocy społecznej w całej Polsce, a zdobyta przez nich wiedza służy innym ludziom. – Osobom, które wykazują silne zachowania prospołeczne, ten kierunek przyniesie olbrzymią satysfakcję – mówi dr Surawska.

Studia w PWSIiP prowadzone są w sposób nowatorski. Na kierunku Prawo studenci mają do dyspozycji Salę Symulacji Rozpraw Sądowych, dzięki której zajęcia są atrakcyjnie zaaranżowane i po prostu pasjonujące. Przyszli prawnicy mogą także nabyć uprawnienia mediatorskie w prowadzonym przez uczelnię, wspólnie z wymiarem sprawiedliwości, Centrum Mediacji – to instytucja, której celem jest skuteczne propagowanie polubownych metod rozwiązywania sporów. Zajęcia na studiach dziennych z Prawa także odbywają się w godzinach popołudniowych, co umożliwia aktywność zawodową.

Technolodzy żywności do dyspozycji mają nowoczesną halę technologiczną, zgromadzony na niej sprzęt jest unikalny w skali Polski, co niedawno potwierdzili specjaliści Polskiej Komisji Akredytacyjnej, niezależnej instytucji, która czuwa, aby w kraju spełniane były standardy kształcenia. Właśnie to merytoryczne gremium orzekło, że łomżyńska PWSIiP stwarza znakomite warunki do studiowania przyszłym technologom żywności. W raporcie PKA z 2018 roku jak mantra przewijają się słowa „unikalne, unikatowe, nowoczesne”. Niezależni specjaliści napisali wprost – „infrastruktura udostępniona studentom znacznie przewyższa wymagania kształcenia na ocenianym kierunku” oraz „wydział dysponuje najlepiej wyposażoną halą technologiczną dla technologii żywności w kraju”.

Automatyka i robotyka oraz Zarzadzanie drugiego stopnia to kolejne rekomendowane przez uczelnię atrakcyjne kierunki, które można studiować w godzinach wieczornych, ale nieodpłatnie.

Aby dokonać mądrego wyboru edukacyjnego jest czas do 26 września, właśnie wtedy upływa termin rejestracji elektronicznej i złożenia dokumentów w konkretnym dziekanacie uczelni. Wachlarz oferty edukacyjnej PWSIiP w Łomży jest bardzo bogaty. To aż kilkanaście kierunków pierwszego i drugiego stopnia, kilkadziesiąt konkretnych specjalności. Żacy, którzy wybierają PWSIiP w Łomży, trafiają do nowoczesnej uczelni, która posiada silną pozycję, zajmuje wysokie lokaty w corocznym, prestiżowym rankingu szkół wyższych miesięcznika „Perspektywy”. Aby dokonać mądrego wyboru edukacyjnego jest czas do 26 września, właśnie wtedy upływa termin rejestracji elektronicznej i złożenia dokumentów w konkretnym dziekanacie.

Spotkajmy się 9 października podczas uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży!