Drukuj

W środę, 23 października, odbył się na naszej uczelni Dzień Otwarty Programu Erasmus+, podczas którego studenci i pracownicy zostali poinformowani, na jakich warunkach mogą korzystać z wyjazdów zagranicznych. Dział Współpracy z Zagranicą przekazał najważniejsze informacje na temat wyjazdów na studia i praktyki, w których mogą wziąć udział żacy. Pracownicy działu omówili zasady aplikacji, wybór uczelni lub instytucji i udzielali odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Wspomnienia z wyjazdu do Grecji zrelacjonowały studentki fizjoterapii, które odbyły dwumiesięczne praktyki w Atenach. Karolina i Klaudia przedstawiły zalety mobilności i opowiedziały, że po powrocie ponownie zdecydowały się skorzystać z programu Erasmus+. Hubert i Karol, studenci informatyki, dzięki programowi odbyli semestr studiów w portugalskim mieście Braganca, a wyniesione z tego okresu umiejętności zamierzają sukcesywnie wykorzystywać. 

O zaletach edukacyjnych wyjazdów opowiedzieli także zagraniczni studenci, którzy niedawno przyjechali do naszej uczelni. Pierwszą prezentację przedstawił Abdelhamid Mahamat, który pochodzi z Chadu, ale przyjechał do nas z Karabuk University w Turcji. Opowiedział o tym, jak znalazł się w Łomży i przekonywał, że to był dobry wybór. Ostatnim punktem programu był pokaz krótkometrażowego filmu innego z naszych studentów – Tiziano Pacifico, który na co dzień studiuje w University of Molise we Włoszech, a obecnie odbywa semestr studiów na kierunku informatyka w PWSIiP w Łomży.

Drodzy Studenci!

Do 31 października trwa nabór na kurs języka angielskiego, który jest organizowany dla żaków zamierzających skorzystać z zagranicznych wyjazdów. Kolejną ważną datą jest 30 października – to wtedy odbywa się test klasyfikacyjny z języka angielskiego, który jest pierwszym krokiem w rekrutacji do programu Erasmus +. Czekamy na Was o godzinie 9:45 w Sali B1.9 przy Akademickiej 1.

Po więcej szczegółów zapraszamy do Działu Współpracy z Zagranicą, ul. Akademicka 1, B.16 i B.17, tel: 86 215 66 08, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.