Drukuj

Znakomite lokaty osiągnęli tenisiści stołowi reprezentujący uczelniany klub sportowy Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. W rozegranych w Gdańsku Mistrzostwach Polski AZS zdobyli łącznie dziesięć medali.

W dniach 29-30.08.2017 r. w Gdańsku rozegrane zostały Mistrzostwa Polski AZS  w tenisie stołowym. W imprezie udział wzięły następujące ekipy: AZS UE Wrocław, AZS PWSZ Zamość, AZS AJD Częstochowa, AZS AWF Poznań, AZS AWFiS Gdańsk oraz AZS PWSIP Łomża. Turniej rozegrany został w kategoriach: młodzik, kadet, junior i senior. Łomżyńscy tenisiści łącznie zdobyli dziesięć medali.  W grze podwójnej kadetek brązowy medal zdobyły Emilia Nagel i Izabela Wysmułek. Takim samym kolorem medalu musiały zadowolić się Ewelina Sakowicz oraz Justyna Gutowska, które razem wystąpiły w grze deblowej w kategorii juniorek. Kolejny brązowy krążek „dorzucił” Karol Cwalina, który wystąpił w grze deblowej juniorów z Antonem Riabukhin (AZS PWSZ Zamość).  Joanna Sokołowska w parze z Aleksandrą Michalak (AZS AWFiS Gdańsk) w juniorkach stoczyły emocjonujący mecz w finale gry deblowej, w którym niestety uległy utytułowanym rywalkom 2-3, ostatecznie zdobywając Wicemistrzostwo Polski AZS. Sokołowska wystąpiła również w kategorii seniorek, gdzie wywalczyła dwa brązowe medale zarówno w grze indywidualnej jak i deblowej ze wspomnianą wcześniej Aleksandrą Michalak (AZS AWFiS Gdańsk). Tytułem Wicemistrzostwa Polski AZS w grze podwójnej seniorek mogą pochwalić się Weronika Łuba i Karolina Łada. Koszty udziału w zawodach reprezentantów Łomży pokryła Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.